مجله آموزشی

شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) SC800 و SC605 و مونتاژ بازوی تلسکوپی

شیکر قابل حمل موتوردار چیفارلی مدل SC605 با دهانه 42 میلیمتری ساخت ایتالیا

شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) مدل SC800 و SC605 همراه با بازوی تلسکوپی عرضه می شود. نصب این بازو بر روی دستگاه و راه اندازی آن بسیار آسان است. شما با خواندن این مقاله روش درست نصب بازوی تلسکوپی را فرا خواهید گرفت. توجه داشته باشید که پیش از راه اندازی دستگاه حتما دفترچه راهنمای فارسی موجود درون جعبه را به طور کامل مطالعه و به نکات آن عمل نمایید.

شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی)

 

شیکر قابل حمل موتور دار ایتالیایی چیفارلی (سیفارلی) جهت برداشت زیتون، برداشت بادام، برداشت پسته، برداشت لیمو و یا برداشت عناب و دیگر محصولات مشابه کارایی داشته و دارای سیستم ارتعاش گیر روی دسته خود می باشد. این مدل دستگاه های برداشت لرزاننده به شیکر زیتون، شیکر بادام و یا شیکر برداشت میوه معروف هستند.

شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی)

شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی)

محتویات درون جعبه شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی)

همراه با شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) مدل SC800 اقلام زیر وجود دارد.

شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) مدل SC800

شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) مدل SC800

همیشه هنگام باز کردن جعبه از وجود تمامی اقلام ذکر شده اطمینان حاصل نمایید و هر گونه مشکل را با ما در میان بگذارید. اقلام همراه با شیکر قابل حمل موتور دار چیفارلی مدل SC800 عبارتند از:

 1. خود دستگاه
 2. قلاب هد (Hook) دستگاه
 3. بوش اتصال خروجی گیربکس به بازوی تلسکوپی
 4. کوپلینگ اتصال بازوی تلسکوپی همراه با شش عدد پیچ و مهره کاسه نمد دار
 5. کیف ابزار متشکل از یک عدد آچار شمع، یک عدد آچار تخت و یک عدد آچار آلن
 6. دستگیره کمکی قابل نصب روی بازو
 7. کمربند شانه ای
 8. راهنمای راه اندازی سریع
 9. دفترچه راهنمای فارسی
 10. بازوی تلسکوپی دو تکه

 

اقلام همراه با شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) مدل SC605 تقریبا با مدل SC800 با اندک تفاوتی مشابه هم هستند.

شیکر بادام زیتون پسته چیفارلی (سیفارلی) مدل SC605

شیکر بادام زیتون پسته چیفارلی (سیفارلی) مدل SC605

این اقلام عبارتند از:

 1. خود دستگاه شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) مدل SC605
 2. قلاب هد (Hook) دستگاه
 3. بوش اتصال خروجی گیربکس به بازوی تلسکوپی
 4. کوپلینگ اتصال بازوی تلسکوپی همراه با شش عدد پیچ و مهره کاسه نمد دار
 5. کیف ابزار متشکل از یک عدد آچار شمع، یک عدد آچار تخت و یک عدد آچار آلن
 6. دستگیره کمکی قابل نصب روی بازو
 7. دستگیره دست چپ هلالی شکل برای هدف گیری و کنترل آسان دستگاه هنگام کار
 8. کمربند شانه ای
 9. راهنمای راه اندازی سریع
 10. دفترچه راهنمای فارسی
 11. بازوی تلسکوپی دو تکه

 

مونتاژ بازوی تلسکوپی شیکر چیفارلی

در ادامه با دیدن کلیپ زیر به ساده ترین شکل می توانید بازوی تلسکوپی شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) را برای هر دو مدل SC605 و SC800 مونتاژ نموده و دستگاه را با رعایت نکات گفته شده و هم چنین مندرج در دفترچه راهنمای فارسی که همراه با اقلام دیگر درون جعبه دستگاه قرار داده شده است راه اندازی نمایید.

جهت مونتاژ بازوی تلسکوپی شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) از کوپلینگ مخصوص با شش عدد پیچ و مهره کاسه نمد دار استفاده می کنیم. ابتدا بازوی تلسکوپی را به اندازه مورد نظر باز می کنیم. سپس بوش داخل کوپلینگ را از ابتدای بازوی نری وارد می کنیم تا به بازوی مادگی برسد. توجه داشته باشید که هر دو شیار روی بازوی تلسکوپی و بوش کوپلینگ در یک راستا قرار بگیرند. کوپلینگ را روی بازو به نحوی قرار می دهیم که نیمی از آن روی بازوی مادگی و نیمی دیگر روی بوش کوپلینگ را بپوشاند.

سپس کوپلینگ را با شش پیچ و مهره کاسه نمد دار می بندیم. با توجه به نحوه قرار گیری جای پیچ و مهره ها روی کوپلینگ، دقت داشته باشید که هر طرف از کوپلینگ را با سه پیچ و به شکل یکی در میان ببندید. قطعه دسته کمکی برای نشانه گیری بهتر را نیز از قسمت مادگی وارد کرده ببندید.

برای اتصال بازو به خروجی گیربکس شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) از بوشینگ اتصال استفاده می کنیم. ابتدا بوشینگ را به خروجی گیر بکس متصل می کنیم. سپس بازوی تلسکوپی را تا انتها به سر دیگر بوشینگ وارد می کنیم و همه را با چهار عدد پیچ محکم می کنیم. اتصال قلاب هد دستگاه به انتهای بازوی تلسکوپی نیز بسیار ساده است. تنها باید آن را روی بازو تا انتها وارد کنید و با دو عدد پیچ و مهره محکم ببندید.

توجه داشته باشید که خط پشت قلاب هد و شیار روی قسمت برآمده بوشینگ اتصال بازو به گیربکس در یک راستا قرار بگیرند. تنها مورد باقی مانده اتصال کمربنده شانه ای است که با اتصال دو قلاب به جای مخصوص به خود متصل می شود. شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) به گونه ای طراحی شده است که نصب آن بسیار آسان است و برای مونتاژ و راه اندازی آن به استفاده از ابزار گوناگون نیازی ندارید. تمام لوازم مورد نیاز برای مونتاژ بازو و راه اندازی دستگاه درون جعبه دستگاه موجود است.

توجه داشته باشید که حتما قبل از راه اندازی دستگاه شیکر زیتون چیفارلی (سیفارلی) یک بار به طور کامل دفترچه راهنمای فارسی را مطالعه و به نکات گفته شده در این دفترچه عمل نمایید. رعایت نکات ذکر شده باعث افزایش طول عمر دستگاه و هم چنین افزایش عملکرد شما حین کار با دستگاه خواهد شد و از خطرات احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *