تعمیرات و پشتیبانی

قیچی شارژی چطور کار می کند؟

قیچی شارژی چطور کار می کند؟

قیچی شارژی چطور کار می کند؟ درک نحوه عملکرد قطعات مختلف قیچی شارژی برای کسانی که حتی اطلاعات فنی زیادی ندارند نیز جذاب است. قیچی شارژی به عنوان یک ابزار نسل جدید در امور باغداری و باغبانی کار را برای هرس درختان بسیار ساده کرده و سرعت کار را به مراتب بهبود بخشیده است. مکانیزم تقریبا ساده ای دارد. مکانیزم ساده قیچی شارژی و همچنین نحوه سرویس و نگهداری آسان قیچی شارژی، این ابزار را بسیار کارآمد می کند. در این بخش نگاه کوتاهی به عملکرد قیچی شارژی می اندازیم.

قیچی شارژی چطور کار می کند؟

قیچی شارژی چطور کار می کند؟

قیچی شارژی چطور کار می کند؟

از لحظه فشار دادن ماشه قیچی شارژی تا زمانی که عمل برش کامل می شود چندین قطعه به کار می افتند. برای اینکه قیچی به درستی کار کند تمام این قطعات باید سالم باشند و در جای خود به درستی کار کنند. در کلیپ زیر نحوه کارکرد قیچی شارژی را به طور خلاصه مشاهده می کنید و می بینید که چطور نیروی الکتریکی ذخیره شده در باتری با فشار دادن ماشه به نیروی حرکتی تبدیل شده و با چرخش پینیون مرکزی و حرکت دنده شانه ای باعث حرکت تیغه و انجام عمل برش می شود.

برای پاسخ به این سوال که “قیچی شارژی چطور کار می کند؟” کلیپ زیر را مشاهده کنید. در این کلیپ قیچی شارژی ایتالیایی کامپانیولا مدل اسپیدی نمایش داده شده است. هر چند که نحوه کار قیچی های شارژی عموما یکسان است اما ممکن است در برند های مختلف دارای تفاوت هایی در بعضی قطعات باشند.

.

یادگیری تعمیر و سرویس قیچی شارژی و شناخت قطعات برای همه ضروری نیست. اما اگر کسی با قیچی شارژی سر و کار دارد بد نیست تا یکبار با مفاهیم، قطعات و نحوه کار قیچی شارژی آشنا شود تا در صورت بروز مشکل در حین کار بتواند مشکل را حل و یا در صورت نیاز قیچی را بدون خطر باز یا بسته کند. این نکته را به یاد داشته باشید که اگر از تعمیر و سرویس قیچی شارژی و شناخت قطعات آن اطلاعی ندارید هیچ وقت سعی بر باز کردن قیچی و تغییر وضعیت اجزای مختلف آن نکنید. این کار بسیار خطرناک است. قیچی شارژی هم مانند دیگر ابزار می تواند در صورت باز و بسته شدن غیر اصولی حادثه آفرین باشد. برای اطلاع سریع از آخرین اخبار و مطالب ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

Instagram mobile min

دیدگاهتان را بنویسید