مجله آموزشی

آمپراژ و ولتاژ باتری چه تأثیری در عملکرد قیچی و اره شارژی دارد؟

باتری لیتیومی قیچی شارژی

آمپراژ و ولتاژ باتری چه تأثیری در عملکرد قیچی و اره شارژی دارد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد. در اره و قیچی شارژی باتری خشابی و یا کوله پشتی نصب می شود. جنس سلول های این باتری ها عموما از لیتیوم است و به همین دلیل به باتری لیتیومی معروفند. هرچه قیچی یا اره قوی تر باشد باتری با ولتاژ بالاتری نیاز دارد و هرچه مدت زمان کارکرد طولانی تر مد نظر باشد، باتری باید دارای آمپراژ بالاتری باشد. پس به طور خلاصه می توان گفت که ولتاژ رابطه مستقیم با قدرت ابزار دارد و آمپراژ رابطه مستقیم با طول زمان کارکرد ابزار دارد.

آمپراژ و ولتاژ باتری چه تأثیری در عملکرد قیچی و اره شارژی دارد؟

باید به این نکته توجه کنید که هر چه آمپراژ یک باتری بالاتر رود جثه و وزن آن نیز بزرگ تر می شود. به عبارت دیگر بین دو باتری با ولتاژ یکسان و با آمپراژ متفاوت، باتری دارای آمپراژ بالاتر سنگین تر و بزرگ تر خواهد بود. به همین دلیل قیچی و اره های شارژی که برای کار در زمان طولانی تری طراحی شده اند اغلب دارای باتری بزرگ به شکل کوله پشتی می باشند.

آمپراژ و ولتاژ باتری چه تأثیری در عملکرد قیچی و اره شارژی دارد؟

آمپراژ و ولتاژ باتری چه تأثیری در عملکرد قیچی و اره شارژی دارد؟

با توجه به اینکه قیچی ها قدرت و ولتاژ کمتری نسبت به اره ها احتیاج دارد در سیستم های جدید تر از باتری های کمری استفاده می کنند. این باتری ها قابلیت نصب روی قیچی از یک طرف و قرار گیری داخل غلاف کمری را دارد و وزن و ابعاد باتری طوری می باشد که داخل غلاف جای گرفته و اندازه آن طوری است که برای کاربر ایجاد مزاحمت نمی کند.

استفاده از غلاف کمری باتری باعث سهولت در کار شده و به کاهش فشار روی مچ دست کاربر و مفاصل شانه ای هنگام کار بسیار کمک کرده و باعث می شود کاربر برای مدت طولانی تری بتواند با ابزار کار کند.

به عنوان مثال یک قیچی شارژی با کیفیت اگر از یک باتری با ظرفیت 4 آمپر ساعت و یک باتری با ظرفیت 2 آمپر ساعت استفاده نماید، کاربر قادر خواهد بود حدود 8 تا 10 ساعت (یک روز کاری کامل) کار مداوم با قیچی داشته باشد. در مثالی که زده شد هر دوی این باتری ها را می توان به صورت خشابی به قیچی متصل نمود، اما باتری 4 آمپری به دلیل وزن بالاتر بهتر است که داخل غلاف کمری گذاشته شود و از طریق کابل اتصال به قیچی متصل گردد.

قچی هرس شارژی

قچی هرس شارژی

با دانستن اینکه آمپراژ و ولتاژ باتری چه تأثیری در عملکرد قیچی و اره شارژی دارد، علاقمندانی که تمایل دارند قیچی و اره شارژی را هر دو در کنار هم داشته باشند و استفاده نمایند توجه داشته باشند که باتری ابزار با ولتاژ یکسان به یکدیگر می خورد و قابلیت جایگزینی را دارد. فرض اگر قیچی و اره با ولتاژ 21 ولت خریداری کنند، و اگر باتری 2 آمپر و 4 آمپر باشد، طبعا می توانند این باتری ها را به جای هم استفاده کنند. ولی اگر فرضا قیچی 14 ولت و اره 21 ولت باشد، صرف نظر از اینکه باتری ها چه آمپراژی دارند نمی توان باتری آن ها را با هم تعویض نمود.

با آمدن تکنولوژی جدید و استفاده از غلاف های کمری کاربران و بخصوص افرادی که کارهای خدماتی انجام می دهند و دور از برق برای شارژ باتری ها هستند می توانند با خیال راحت یک روز کامل را بدون نیاز به هیچگونه شارژ کردن باتری ها سپری نمایند.

شرکت پویا گندم طلایی نمایده انحصاری محصولات شرکت های کامپانیولا ایتالیا و سوآن سافت چین در ایران می باشد. تمامی محصولات این شرکت دارای یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند و تأمین به موقع و دسترسی به قطعات از تعهدات اولیه این شرکت بوده و از این بابت هیچگونه نگرانی متوجه کاربران محصولات این شرکت نخواهد بود. محصولات با کیفیت را با یکسال گارانتی از برند های کامپانیولا (CAMPAGNOLA) و سوآن سافت (SWANSOFT) را می توانید از ما تهیه نمایید.

قیچی هرس شارژی کامپانیولا | مدل اسپیدی | SPEEDY | ساخت ایتالیا

قیچی هرس شارژی کامپانیولا | مدل اسپیدی | SPEEDY | ساخت ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *