مجله آموزشی

عامل اصلی آسیب دیدن مدار الکترونیکی قیچی های شارژی

مدار الکترونیکی قیچی شارژی

عامل اصلی آسیب دیدن مدار الکترونیکی قیچی های شارژی چیست؟

در ساختار قیچی های شارژی به صورت کلی دو قطعه از اهمیت زیادی برخوردار هستند و از لحاظ قیمتی هم از بقیه اجزا بسیار گران تر می باشند. اول موتور قیچی شارژی که قلب قیچی است و اگر آسیب ببیند در اکثر موارد صرفه به خرید قیچی جدید است و نه جابجایی موتور قیچی زیرا موتور قیچی شارژی اصلی ترین و گرانترین قطعه درون قیچی شارژی است. دوم مدار الکترونیکی (یا همان برد کنترل) قیچی شارژی که البته این قطعه که نقش مغز را برای قیچی بازی می کند در مدل های مختلف دارای ساختارها و عملکرد های متفاوتی است. عامل اصلی آسیب دیدن مدار الکترونیکی قیچی های شارژی اضافه بار وارد شده روی موتور است.

عامل اصلی آسیب دیدن مدار الکترونیکی قیچی های شارژی

عامل اصلی آسیب دیدن مدار الکترونیکی قیچی های شارژی

در اکثر قیچی های شارژی ساخت برند های معتبر مدار الکترونیکی قیچی شارژی به گونه ای طراحی می شود که میزان فشار وارد شده به تیغه ها را در هر لحظه مورد ارزیابی قرار می دهد و اگر بنا به هر دلیلی اعم از گیر کردن تیغه ها به دلیل برش چوب خشک، چوب قطور (بیش از حد استاندارد قید شده برای قیچی) و یا چوبی که تخلخل بسیار بیشتری از ظرفیت برش قیچی شارژی داشته باشد (یعنی چوبی که بسیار سفت باشد)، فشار بیش از اندازه به موتور دستگاه وارد شود، مدار الکترونیکی جریان را قطع کرده و جهت آسیب نرسیدن به موتور دستگاه مدار قفل می شود. در این حالت تنها با تعویض برد قفل شده میتوان قیچی را دوباره راه اندازی نمود. تعویض مدار الکترونیکی قیچی علاوه بر هزینه های جانبی باعث خواب دستگاه به مدت چند روز می شود.

همانطور که گفته شد عامل اصلی آسیب دیدن مدار الکترونیکی قیچی های شارژی فشار آمدن بیش از اندازه استاندارد به موتور دستگاه می باشد. هرگز نباید بیش از اندازه توان هر قیچی از آن انتظار داشت و باید به تناسب با سایز و قدرت قیچی شارژی شاخه ها را برای هرس انتخاب نمود. اندازه و قطر شاخه و همچنین نوع درخت (انگور یا سیب یا گیلاس یا…) برای انتخاب قیچی مناسب باید مد نظر قرار گیرد تا قیچی دچار آسیب های احتمالی مدار الکترونیکی و موتور نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *