مجله آموزشی

شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون و 5 عامل مؤثر بر ریزش محصول

شیکر برداشت گردو | مدل فرویپیک | FRUIPICK | ساخت ایتالیا

اگر فرض کنیم که تمام مسائل و مشکلات برداشت توسط بهترین دستگاه های برداشت مکانیزه و با استفاده از بهترین برندها حل می شود باید گفت که این طرز فکر چندان صحیح نیست.

شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون و عوامل مؤثر بر ریزش محصول

عوامل متعددی در برداشت مکانیزه و ماشینی زیتون توسط شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون مؤثر هستند از جمله رقم زیتون، نوع تربیت درخت و داشتن تنه جهت در بر گیری توسط هد دستگاه برداشت، انجام هرس سالیانه و نوع آرایش شاخه های درخت، فواصل بین ردیف های کاشت درختان و فواصل بین درخت ها.

شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون مدل فروییپیک

شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون مدل فروییپیک

باید در نظر داشت که زیتون سبز یک میوه نارس است و نباید انتظار برداشت کامل و صد درصدی آن را توسط شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون داشت. برداشت مکانیزه زیتون کنسروی یا همان زیتون سبز به طور کامل ممکن نیست. اما برای زیتون کاملا رسیده با هدف روغن کشی، در صورتی که پارامترهای مورد نیاز برداشت مکانیزه رعایت شده باشند، می توان انتظار برداشتی تقریبا کامل توسط شیکر را داشت.

شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون

شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون

البته توجه داشته باشید که منظور از برداشت کامل توسط شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون، برداشت بالای 90 درصد می باشد و اگر چند درصدی محصول روی درخت پس از برداشت باقی بماند، با توجه به سرعت عمل دستگاه و هزینه های کارگری به مراتب کمتر از روش های برداشت سنتی، قابل اغماض می باشد. بنابراین انتظاری که از دستگاه داریم سرعت عمل بالا و برداشت حداکثری و دقیق و کم نقص محصول می باشد.

“در رابطه با شیکر پشت تراکتوری بیشتر بدانید”

گاها در کشور های زیتون خیز اروپایی نظیر ایتالیا و اسپانیا هنگام برداشت محصول با شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون و یا شیکر قابل حمل موتور دار دیده می شود که یک نفر با یک چوب دستی بلند در زمانی که دستگاه تنه را می لرزاند به شاخه ها ضربه زده و یا به عبارتی فرکانس مخالف تولید می کند که این کار باعث ریزش بیشتر محصول می شود.

 

شیکر پشت تراکتوری برداشت زیتون برند اسپدو (SPEDO) ایتالیا با داشتن بازوی بلند و دهانه قابل تنظیم با درجه آزادی 360 درجه و مجهز به ریموت کنترل با حداکثر قطر در بر گیری شاخه 52 سانتیمتر و سیستم هیدرولیک مستقل از تراکتور بهترین گزینه برای برداشت زیتون از درختان و باغات مکانیزه می باشد. این شیکر ها را در صورت نیاز می توان به مدل های مختلفی از چتر و چادرهای جمع کن محصولات شامل چتر قیفی شکل همراه با مخزن و یا چادرهای مسطح رول شونده همراه با مخزن و فن تمیز کننده (جدا کننده برگ ها از محصول برداشت شده) مجهز کرد.

در صورت تمایل علاقمندان می توانند با واحد بازرگانی شرکت جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *